Jsem Kačka, Andělská ruka

Jmenuji se Kateřina Spourová. Jsem to já, kdo dnes tvoří tvář Andělských rukou. Jsem vystudovaná zdravotní sestra se specializací, se zkušeností nejen v lůžkovém zařízením, ale též mobilním hospicovém zařízení. Vycházím z koncepce bazální stimulace a zkušeností, které jsem během let praxe nasbírala. Poskytuji péči velmi individuálně neb každý potřebuje úplně jiný přistup. 

Jak přistupuji k péči o klienty?

Péče je vždy ušitá na míru jedince, jeho rodiny a potřeb, které rodina potřebuje zajistit. Neustále se dovzdělávám, abych šla dá se říci s dobou a novými trendy. Ráda si zjišťuji nové a nové informace, které pak mohu aplikovat v praxi. 

Ke svým klientům vždy přistupuji s úctou, respektem a láskou, většinou vždy jsem zahrnuta do nádherné a láskyplné rodiny. Moji klienti, kteří využívají těchto služeb jsou rodiny, které se rozhodli míti své blízké v závěru jejich života doma, v jejich sociálním prostředí. Není to vždy lehká situace a proto se snažím být jim nápomocná nejen v péči o ně, ale i v otázkách, které si rodina často pokládá. 

Upřednostňuji lidský přístup

Je důležité mít někoho, na koho se můžete obrátit a víte, že na to nejste sami. Hovoříme i o možnostech toho, co bude dál, když to rodina finančně či psychicky nezvládne. Jaké má možnosti, kam se může obrátit. Co může čerpat za příspěvky a kde si může půjčit pomůcky pro péči o jejich blízkého.

Ukazujeme si a praktikujeme péči o hygienu, stravování, polohování a jiné. Připravujeme se na to, co se nezadržitelně blíží. Mým cílem je, aby tito lidé mohli důstojně odejít z tohoto světa, obklopeni svými blízkými. Rodiny jsou často rádi, že mohou otevřeně mluvit o smrti, mohou si pokládat otázky a hledáme spolu odpovědi. Velmi často se jim uleví a jsou rádi, že se mohou vypovídat. 

stažený soubor

Se mnou můžete hovořit o smrti otevřeně

Žijeme ve společnosti, která se tohoto tématu neustále bojí a smrt je pro nás Tabu.  Já si však myslím, že je důležité přijmout smrt do svého života a hovořit o ní. Možno se na ni připravit. Přivítat ji do svého života a skloňovat její jméno ve všech jeho podobách, protože vnímám, že se smířením přichází ve smrti naprostý klid. Pozorovat a býti přímo smrti tváří v tvář, vědět, že jsem smrtelný a nikdy nevím, kde smrt zasáhne, je naprosto neuvěřitelný hnací motor pro to užívat si života plnými doušky.

Pro koho nabízím službu Andělských rukou?

Moje služba je šitá na míru přesně pro jedince, kde byla ukončena kurativní léčba. To znamená, mám diagnózu, která je neléčitelná. Byla pozastavena léčba a teď co dál? Máme několik možností, o kterých si můžeme pohovořit na bezplatné vstupní konzultaci, kde hovoříme o tom, zda tato služba je pro ně vhodná či nikoliv. Mojí skupinou jsou dospělí lidé od 18 let věku.

Kvalifikace / vzdělání:

Středoškolské: Střední zdravotnická škola Klatovy, 2000 – 2004 , zakončeno maturitní zkouškou, obor všeobecná sestra

Specializační: Specializace v intenzivní péči, 2018 – 2020, zakončeno atestační zkouškou, obor sestra specialistka v intenzivní péči

Doplňkové vzdělání a kurzy:

2013 – Masérský rekvalifikační kurz, EduSpa College, rekondiční a sportovní masáže

2018 – Základní kurz Bazální stimulace, Institut Bazální stimulace s.r.o.

Dobrovolnická činnost

2017 – 2019 – TyfloCentrum Plzeň, o.p.s.

1/2021 – 01/2022 – Oblastní spolek Česky červený kříž Plzeň město a Rokycany

02/2022 – 09/2022  Asistenční služba Plzeň – zdravotnický dozor

Současné pracovní zařazení:

 

03/2022 

  • Domácí ošetřovatelská péče pro klienty v terminálním stadiu – osobní sestra
  • Průvodce na cestě životem – terapeutická činnost
  • Výroba náramků a amuletů s poselstvím
  • Lektorská činnost
  • Vedené meditace
  • Semináře na téma „ Vědomé umírání“ pro veřejnost i pro zdravotnický personál
  • Spisovatelka