Jak motivovat děti

   Dnešní příspěvek bych ráda věnovala dětem a jejich vyrůstání, vštěpování základních hodnot a možnosti myslet a motivovat se vzájemně. Dnes po poslechnutí knihy „Jak přelstít ďábla“ od Napoleona Hilla mě více než kdy jindy donutilo zamyslet se nad tím, jak naše strachy, obavy, které si my jako dospělí neseme sebou do života, velmi často ovlivňují ty malé bytosti kolem nás a to jsou děti. Často na Vás může vyskočit informace, že děti narozené od roku 2000 jsou jinými bytostmi než jsme my. Takzvaně žijeme v dualitě, ale mnozí z nás tomu jistě nerozumí, co to je a čeho se to týká. Dualita je pro mě jako pro dospělého věc, která mě několikrát donutila o věcech příliš často přemýšlet. Zjednodušeně popsáno, vidíme vždy věci nejen pozitivně, ale i velmi negativně a dáváme si na misky vah přesně pozitivum a negativum a velmi často se stává, že nás negativum tak pohltí, že již do příležitosti a možnosti radši nejdeme. Z toho našeho hlediska přece zkušenějších osobností než jsou oni jako malé děti, jim máme tendence vštěpovat naše názory, ale i tyto pohledy, které jinak neumíme. Jsme prostě pohlceni dualitou.

Občas máme pocit, že si nerozumíme

   Jenže oni to tak nemají. Tyto děti už mají v sobě jen jediný princip. Buď tedy rezolutně ano, nebo rezolutně ne. Toto jim můžeme my nechci říkat závidět, ale minimálně zapřemýšlet nad tím, jaké škody můžeme v nich napáchat, když se je budeme snažit napasovat do naše stylu myšlení a náhledu na svět. Pokud pracujeme vědomě na svém životě a víme, že jsme tvůrci naší reality, tak právě proto bychom se měli zamyslet nad tím a přijmout ten fakt, že oni svoji realitu vnímají velmi odlišně od té naší a často se může stát, že si naše jazyky nerozumí. Ne proto, že bychom mluvili jinou řečí, ale proto, že v nás kolují jiné principy než v nich. Vidím to a vnímám to, jako kdyby prostě měli jiné složení krve či jinou její barvu a ta se velmi lišila od naší. Jejich vlákna nejsou tak složitá jako ty naše a prakticky to mohou mít ve svém světě daleko jednodušší než my. Samozřejmě prakticky to není viditelné, ale pokud na to pohlídnete jinýma očima, je to více než znatelné.

Není potřeba jim vštěpovat naše vzorce

   Chtěla bych tedy připomenout všem rodičům, kteří vnímáme, že svět není jen černý a bílý, vnímám jeho hloubku, jiné světy, jiné energie, přijměte fakt, že Vaše děti jsou jiné a není potřeba se jim snažit implantovat odkazy, které naše duše nese. Teď mi přichází informace, že to můžeme brát tak, že jsme možná my jako poslední z linie těch narozených před rokem 2000 a je pro nás v této rodině více než důležité nepředávat zahlcování těm našim dušičkám dál.

Ptáte se proč?

   Oni nás přišli naučit novému způsobu myšlení, nové tvorbě reality a novým věcem, které ještě zdaleka ani nevíme. Je důležité jim toto vštěpovat prakticky od malinka a nechávat je se projevit. Oni Vám potřebují sdílet o jejich světě. Není třeba jim říkat, že je to blbost, že se to takto nedělá. Je třeba jim naslouchat a věřit, že i oni sami si umí řešit situace po svém a možná lépe, než bychom jim řekli my. Je třeba je vyslechnout, je třeba je pozorovat jakým způsobem přistupují k věcem, které je posouvají dále. Je třeba je opravdu odlepit od mobilů, počítačů a televizí, od všech těchto věcí, které prakticky způsobují to, že se potlačuje naše osobnost. Potlačuje se náš duch, naše přemýšlení, naše uvažování, kreativita a svět fantazie. Uvědomte si a my všichni je potřeba si toto uvědomit, že tací lidé jsou naše generace nástupců. Všechny tyto děti jsou velmi citlivé a empatické bytosti. S kýmkoliv se potkám v jejich věku, září jim oči, ihned odhalí to, jak se cítíte. Máte pocit, že vidí do Vás, do Vaší podstaty. Mají skvělé nápady, jsou kreativní a chytří. Jen jsou někteří velmi ovlivnění touto technikou, která tu samozřejmě je proto, aby je odlákala od své pravé podstaty.

Ukažte jim jiný svět

   Je potřeba se nad tím zamyslet a říci si, co jim to dá, čím jim to prospěje. Neříkám, že teď musíte všechny vyhnat od televize a počítačů a okamžitě jim vše zakázat. Ale možná stačí motivovat je k tomu, aby více času trávili jinak a proč. I my doma tyto věci prožíváme. Ale pracujeme s nimi. Hovoříme o tom, proč to není tolik super dennodenní čučení do mobilu, které jim nic nepřinese. Rozhodně to není prakticky možné, aby všichni mladí si jednou vydělávali hraním her a youtuberstvím. Prostě pojďme v nich podnítit to, aby věděli kým chtějí být. Aby byli kreativní, přinášeli nové nápady a vhledy. Nechat je se projevit. Něco vytvořit. Nesnažit se je nutit dělat vše stejným způsobem jako my. Tohle už je dávno přežitek, který nikomu neslouží. Ani nám. Upřímně kolik práce strávíme tím, že se snažíme odhalovat tyto vzorce a pracovat s nimi, abychom se jich zbavili. A dá to hodně úsilí a času, aby tomu tak bylo.

Pojďme to změnit

Pojďme si tvořit svět lepší než je teď. Pojďme více číst knihy, pojďme se dívat na filmy, které mají svoji hloubku a přesah a učí nás a inspirují k lepšímu způsobu života, ke změnám které je potřeba učinit, aby byl člověk šťastný.

Pojďme spolu více hovořit.

 Pojďme více trávit čas v přírodě a znovu ji poznávat, spojovat se s ní.

Pojďme méně pít alkoholu a udržovat si otevřenou mysl.

 Pojďme se naučit znovu se hýbat a cvičit a posilovat.

 Pojďme si povídat a navzájem se obohacovat místo toho, abychom si jen stěžovali a pomlouvali. Pojďme se zamyslet nad tím, jak zlepšit naši planetu, co pro ni jako jedinci můžeme udělat.

Pojďme se zajímat o náš svět, věci kolem nás.

 Pojďme se starat o sebe , jako krásné bytosti, které mohou obohatit tento svět.

Pojďme vystrčit hlavu ze zadku a zjistit , že je venku světlo. A není to žádné sluníčkaření, ale je to takové volání o pomoc, abychom se probrali a začali fakt něco dělat.

Psychické problémy mohou být minulostí

   Kolik je kolem nás lidí s depresemi, psychickými problémy, lidmi se závislostí, ale nemuselo by tomu tak být, stačilo by, kdyby jim někdo pomohl najít samu sebe. Vím, o čem hovořím, protože jsem si tímto prošla. Stačilo jen znovu objevit kdo jsem.

Jsem průvodce Tvým životem

  Pokud jste dočetli až sem a oslovil Vás tento příběh, nejsem sice žádný psycholog, ale mohu být Váš průvodce na cestě životem. Už Vás tedy od činu dělí jen zvednout telefon a zatelefonovat, objednat se na konzultaci a spolu se na to můžeme podívat. Vše najdete zde!

    Průvodce na cestě životem

   Přeji Vám všem krásné probuzení do nového dne, kde zjistíte, že vše jen jen odrazem toho, co jsme si uvnitř nás vytvořili.

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!