Podstata bytí

   Někdy jsou dny, kdy ze mě slova srší a je to tak velmi silná energie, která nejde zastavit a potřebuje, aby se zhmotnila do slov a na papír. Někdy jsou dny, jako ten dnešní, kdy vlastně ani nechcete nic sdílet, ale něco ve Vás říká, že právě teď je ten pravý okamžik na sdílení, protože jde z Vaší podstaty, z Vaší hloubky osobnosti. A jelikož učím a radím naslouchat své intuici, bylo by smutné ji nevyslechnout, když se Vám snaží něco předat.

Možnost se zamyslet

   Vraťme se k nadpisu, co je podstata bytí. Každý se může zamyslet nad touto otázkou dále až teprve poté si můžete přečíst, co Vám chci sdělit.

Některá slova jsou těžko pochopitelná

   Podstata bytí je býti tím, kým chci být. Je to těžké na uchopení, že? Nedivím se, protože většinu věcí již nedokážu vyjádřit slovy. Tak ráda bych ji předala dále, ale často se mi stává, že si uvědomuji, jak již slova nestačí, prožití pravého okamžiku uvědomění je nekonečná studnice vědění, ale zkusím tento jev pojmout do slov a předat Vám ho k lehčímu uchopení a zamyšlení.

Kdo nám tedy odpoví?

   Sleduji stále motivační videa, sleduji rozvojová videa, čtu knihy o seberozvoji, finanční gramotnosti, sdílím společné prožitky s ostatními a čerpám vzájemnou inspiraci a stejně nikde se nedozvíte, jaká je podstata Vašeho bytí zde na Zemi. Proč jste sem vlastně přišli? Co jste si chtěli prožít?

Zde Vložte Text Nadpisu

  • Chtěli jste se naučit znát květiny, pěstovat je, vázat z nich nádherné kytice, zdobit jimi naše prostředí, zjišťovat, jak květina žije, co potřebuje, zda má duši?
  • Chtěli jste se naučit opravovat si auto, věci, zjišťovat, jak co funguje, jaké má součástky, zjišťovat co je uvnitř, opravit nemožné, co jiní by vyhodili?
  • Chtěli jste se naučit léčit lidi, naslouchat jim, znát jejich neduhy, řešit příčiny nemocí, podporovat je v prevenci, zachraňovat lidské životy?
  • Chtěli jste pečovat o lidi, býti s nimi, držet je za ruku, podávat jim jídlo, číst jim, býti s nimi do poslední chvíle?
  • Chtěli jste se naučit vařit ta nejchutnější jídla, otevřít si svoji restauraci, neustále zkoušet nové chutě, vnímat a pozorovat lidi, jak jí, jak jim chutná?
  • Chtěli jste byt průvodci dětí, vidět je vyrůstat, předávat jim naše informace, naslouchat jim, učit se od nich, podporovat je v tom, co je baví a těší?
  • Chtěli jste být řidičem auta, jezdit do různých zemí, sledovat místní kulturu, naučit se cizí řeč, ochutnávat místní jídlo, vykoupat se v jezeře, moři při mojí cestě?
  • Chtěli jste předávat informace, hovořit s lidmi, psát články, být redaktory, předávat myšlenky.
  • Chtěli jste………………………………………………………………………………………………………………………….

Ještě stále chcete? Nebo se už Vaše sny rozplynuly?

   Dostali jsme nálepky. Učitelka, řidič z povolání, lékař, sestra, pečovatelka, automechanik, kuchař, šéfredaktor, prodavač a takhle bych mohla vyjmenovat všechny povolání, která byla pojmenována.

   Jakmile dostanete nálepku, učíte se to dělat, jako všichni před Vámi. Učíte se to, co jednou někdo předal, jak by se to mělo dělat a proč.

   Nikdo se Vás neptá, zda to tak cítíte. Nikdo se Vás neptá na Váš názor. Kdykoliv byste přišli do zaměstnání a chtěli něco změnit, v nejlepším Vás ušlapou svými zajetými názory.

Nespokojte se s nálepkou

   Jenže proč by nemohla být místo učitelky – průvodkyně dětí, místo automechanika – pán, co rozumí autům a umí opravit nemožné, místo kuchaře – člověk, který chce předávat svoji lásku k jídlu přes jídlo, místo lékaře – ten, kdo chce najít příčinu nemocí a podpořit mě v uzdravení. …..

Podstatou je motivovat a inspirovat

   Podstatou bytí je dělat to, co chci a umím, jak nejlépe dokážu a se svoji vlastní esencí. Přestat se škatulkovat a dělat přesně to, co chci dělat. A je jedno co mi naučili ve škole, nemusím dělat stejné kroky jako oni. Můžu to dělat po svém, protože to tak cítím. To je dostatečná obhajoba k tomu, proč to tak dělám. Zdá se to někomu padlé na hlavu, to je dobře, protože si ho donutil vyjít ze své komfortní zóny, donutil si ho zamyslet se nad tím, proč to tak dávno už neudělal on. Donutil si ho přiznat si, že tě obdivuje, že si to dokázal.

Můžeš být na začátku jediný, kdo ti bude věřit

   To, že s tebou ostatní nesouhlasí hned napoprvé, neznamená, že něco děláš špatně, jen něco děláš jinak, a to je pro většinu lidí výstup z jejich komfortní zóny. Přišel si možná proto, aby si zboural mýty o tom, jak se má chovat učitelka, jak má vypadat automechanik, jak má vypadat řidič z povolání, jak se má chovat lékař, jak má vystupovat sestra, jak máme žít.

Měj své cíle, měj své sny, takové, že se ostatní budou smát, protože jen takové sny mění život nejen tobě, ale všem okolo tebe, byť to tak v tu chvíli nevypadá.

Důvěřuj si a jdi za svými sny dál. Děláš to nejen pro sebe, ale i pro všechny ostatní na této planetě.

Žij svůj sen!!! To je podstata bytí!!!

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!