Smysl života

Přemýšleli jste někdy nad smyslem svého života?

   Já velmi často v poslední době a jsem moc ráda, že na to mám dostatek prostoru pro náhled do sebe a do toho, co v sobě cítím jako důležité vytáhnout na světlo a pohrabat se v tom. Jsem moc šťastná za to, že jsem našla smysl svého života a přála bych to opravdu každému. Je to totiž důležitá věc pro to, začít svůj život směřovat jiným způsobem.

Často si myslíme, že ho známe

  Často se stane, že si myslíme, že máme nějaký smysl života. Většinou si to jen myslíme. Poté pokud se někdo upne na člověka či práci, kterou může ztratit, se stane to, že smysl života vůbec nemá a nevnímá ho. Jak to tedy doopravdy je o smyslu života jako takovém?

      Myslím, že na tuto odpověď, si každý musí odpovědět sám, já to vnímám asi takto.

Smyslem života není práce

   Vždycky jsem si myslela, že smyslem života je moje práce, kterou chci dělat a které se chci věnovat. Jenže když ji nemůžete z nějakého důvodu vykonávat, dostanete se do frustrací a neustálých otázek toho, proč tomu tak je. Je to opravdu smysl mého života? Dělat práci, která mě baví a naplňuje, a nebo co je smyslem tedy toho života, když mi život ukazuje, že pokud tuto práci nevykonávám, nic mě nenaplňuje? Šla jsem dál za tyto slova, šla jsem dál ve svém pátrání, protože jsem nechtěla být tou, která bude frustrovaná a nešťastná, jelikož to mi nepomůže dosáhnout toho, co chci. Poslouchala jsem rozvojové knihy, četla, koukala na různá vide a nic. Až jednou Vám to dojde, když se zaposloucháte sami do sebe. Vždycky o tom hovořím, jak je důležité napojit se na sebe a na to, co chceme a samozřejmě jak to někdy bývá, prostě na to zapomenu.

Smyslem života každého jedince by mělo být najít sám sebe a svoje naplnění.

   Mě naplňuje to, že mám dostatek prostoru a času na sebe, svůj rozvoj, dělat věci, které mě baví, mít pomalý rozjezd, trávit spoustu času v přírodě, poznávat nové lidi, učit se a rozvíjet se, mít čas na rodinu a být tady pro druhé, upéct jim něco dobrého, přivítat návštěvu, uvařit a atd. Těch věcí, které bych mohla pojmenovat je daleko více. To je můj smysl života, pro který žiji. Starat se a pečovat nejen o mě, ale i o druhé. Nejprve začínám u sebe a pokud naplním svůj pohár, mohu podpořit naplnění poháru i pro druhé. A i když jsou věci, za kterými si stále jdete, protože máte svoje cíle a přání, tak tento smysl života mi pomáhá každé ráno vstát, těšit se z nového dne a příležitostí, které přinese a vědět, že každý den mohu pracovat opět na smyslu svého života.

Smysl života vychází ze mě

   Smyslem totiž není to, co děláme, naše práce, ale smysl je to, proč to děláme a co nám to přináší. Smyslem života by neměla být věc či osoba, která když nebude, nebudeme mít smysl života. Smyslem života by měla být souhra událostí, které nás činí šťastnými a my přesně víme, kam sáhnout. Jestli mám jít do přírody, vykoupat se v chladné vodě, číst si knížku, uvařit si něco dobrého, navštívit svoje oblíbené místo, zavolat milovanému člověku, všechno vychází ze mě a není to závislé na nikom jiném.

Smyslem života není závislost, ale život sám

   Smyslem života, je žít život sám se sebou a býti s ním v souladu. Umět se podívat na sebe do zrcadla a říci si, i když nemáš vše, co by si chtěl teď v tuto chvíli, neúnavně na tom každý den pracuješ. Skvělá práce, že máš motivaci, chuť a sebedisciplínu se stále rozvíjet a jíti krůček po krůčku za svým snem. Tohle je smyslem života, který zde žijeme. Každý si vytvořte svůj vlastní smysl života, ale nezapomeňte, nebýt závislý na něčem či někom jiném. Smysl života totiž není závislost, ale stav či prožitek dané chvíle, zastavení, okamžiku, přítomného stavu, kdy přesně prožívám to, co v danou chvíli cítím. Smysl života je totiž život sám a to je vlastně to nejkrásnější. A až ho najdete uvidíte, že veškeré strachy se rozplývají pod motivací a chutí cokoliv ve svém životě změnit. Pak je život jednodušší a přátelštější, protože jsme našli smysl svého života.

Pokud ho nemáte, hledejte neúnavně dál, protože když ho najdete, budete nejšťastnější člověk na světě.

Líbil se vám můj článek? Sdílejte ho na sociálních sítích!